Předběžná informace o výletu do Rakouska


Chci vám oznámit možnost zúčastnit se týdenního výletu do Raxalpe 2018, který jsem chtěl zorganizovat již vloni.  ... 

Rozesílal jsem informační mail o zájezdu 2018 na vsechny vloni přihlášené. Tím se tato informace dostala i k předsedovi TKSP, panu Václavu Píclovi, ktery ji dne 23.10.2017 rozeslal všem členům klubu TKSP. Odezvou na jeho mail bylo, že se předběžně přihlásilo více zájemců, než jsem počítal.
Protože výlet pořádá KČT Slovan Pardubice nechci, aby se na naše členy „nedostalo“.
Výlet je nahlášen do ''Plánu akcí a výletů 2018'' u Jirky Ehrenebergera, ale dosud nemám termín, kdy jej zpřístupní na našich stránkách.

Z těchto důvodů chci tímto informovat i členy Slovanu již nyní (zde je text mého mailu):Dobrý den turisté a přátelé hezké přírody,

oslovuji vás předem, jak jsem slíbil po zrušeni loňského zájezdu do Rakouska.

Jedná se o výlet do pohoří Raxalpe (850 - 2.100 výškových metrů). Zase budou 3 trasy pro pohodlné i pro ty náročnější na den. Chci vědět, zda by vás zájem překročil ten loňský a tím by se výlet mohl uskutečnit.
Píši těm, kteří byli přihlášeni již loni (a říkali, že by příští rok jeli) i těm “novým”, které chci oslovit až poté.

Termín: sobota 14. – 21.7.2018
Kam: vesnička Frein an der Mürz, penzion „Freinerhof
Cena: odhaduji ~9.500,- Kč (doprava + polopenze). Záloha, což znamená závazné přihlášení, bude nutná zaplatit do výročního členského shromáždění, koncem ledna 2018.
Proč: poznat to nejlepší z pohoří Schneeberg, Raxalpe, Veitschalpe a oblasti Almenland. Říkám ‘to nejlepší’ proto, že jsem již vedl 3 zájezdy do těchto končin a vybírám ty nejhezčí + nove trasy. Budeme bydlet v penzionu, jehož majitelka se jmenuje paní Elisabeth, tak jsem podle ní pojmenoval i náš zájezd: “The best of Elisabeth 2018”.


Připravuji pohodlný autobus pro 20-28 lidi, vč. mě + řidič. Min. počet účastníků je 20.
Bude-li zájem o jednoduché klettersteigy (feráty), minimálně 4 zájemci, zařadím navíc i takové trasy.
Předběžné propozice z loňska jsou zde (2017). Až budou nové stránky Slovanu pro další rok 2018, propozice předělám.
Náhled z minula na to, co vás může čekat je na našich stránkách (např. výlet v roce 2014).

Prosím, napište mě předběžně, zda chcete, mate čas a chuť se zájezdu zúčastnit. Zatím je u mě předběžně přihlášeno 20 účastníků.

Datum jsem volil podle obsazenosti penzionu v Rakousku a podle plánovaných výletu na příští rok, jako je výlet na Malou Fatru od 8.-15.7.2018, vede Josef Odvody a výlet do Jeseníku od 28.7.-4.8.2018, vede Karel Vytřas.

Zdraví Ivo Stříž !

(E)